Nowa umowa ma przyspieszyć leczenie raka na Podlasiu. Wzmacniany jest też oddział w Białej Podlaskiej

onkofundacja-baner
Wiktoria Saleta, Redaktor naczelnyW Onkopedii dbam o to, by każdy pacjent onkologiczny i jego bliscy mogli znaleźć jasne, sprawdzone informacje i poczucie zrozumienia. Współpracuję z lekarzami, ekspertami i osobami, które przeszły chorobę – bo ich doświadczenie jest dla mnie największą inspiracją.
Wiktoria Saleta, Redaktor naczelny
W Onkopedii dbam o to, by każdy pacjent onkologiczny i jego bliscy mogli znaleźć jasne, sprawdzone informacje i poczucie zrozumienia. Współpracuję z lekarzami, ekspertami i osobami, które przeszły chorobę – bo ich doświadczenie jest dla mnie największą inspiracją.
Opublikowno: 21 maja 2026
17

Dnia 19 maja 2026 roku podpisano umowę o współpracy między Szpitalem Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem a Narodowym Instytutem Onkologii. Inicjatywa ma na celu zapewnienie pacjentom z regionu szybszego dostępu do konsultacji z ekspertami oraz nowoczesnych metod leczenia onkologicznego.

Porozumienie podpisane z Narodowym Instytutem Onkologii

Uroczyste podpisanie umowy miało miejsce w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem. Głównym założeniem współpracy jest skrócenie ścieżki diagnostyczno-terapeutycznej dla pacjentów z chorobami nowotworowymi. Dzięki porozumieniu, chorzy leczeni w Wysokiem Mazowieckiem zyskają łatwiejszy dostęp do wysoko specjalistycznych konsultacji w wiodącym ośrodku onkologicznym w kraju.

Jak wskazują strony umowy, współpraca ma również obejmować dostęp do nowoczesnych i innowacyjnych metod leczenia, które są dostępne w Narodowym Instytucie Onkologii. Ma to bezpośrednio przełożyć się na poprawę jakości i efektywności opieki nad pacjentami z województwa podlaskiego i części mazowieckiego.

Wzmocnienie kadrowe onkologii w Białej Podlaskiej

Równolegle do działań w Wysokiem Mazowieckiem, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej również podejmuje kroki w celu poprawy dostępności leczenia onkologicznego. Od marca 2026 roku zespół medyczny placówki wzmocniło czterech nowych lekarzy onkologów, którzy rozpoczęli pracę w tamtejszej Poradni Onkologicznej.

Zmiany objęły także kierownictwo oddziału. Nowym lekarzem kierującym Oddziałem Onkologii Klinicznej w szpitalu w Białej Podlaskiej został dr hab. n. med. Jakub Żołnierek. Decyzje te są częścią strategii rozwoju i wzmacniania lokalnej opieki onkologicznej, co ma zapewnić pacjentom ciągłość i wysoką jakość świadczeń.

Szpital zaprzecza doniesieniom o zamknięciu oddziału

Władze Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej odniosły się także do pojawiających się w przestrzeni publicznej informacji o rzekomym planowanym zamknięciu oddziału onkologii. Przedstawiciele placówki jednoznacznie stwierdzili, że doniesienia te są nieprawdziwe. Zapewniono, że oddział nie tylko kontynuuje swoją działalność, ale jest aktywnie rozwijany i wzmacniany kadrowo, aby sprostać rosnącym potrzebom zdrowotnym mieszkańców regionu.

https://www.rynekzdrowia.pl/Finanse-i-zarzadzanie/Pacjenci-zyskaja-szybszy-dostep-do-leczenia-Jest-umowa-z-Narodowym-Instytutem-Onkologii,284562,1.html

Komentarze (0)